Již více než 125 let vyrábí "Proshyan Brandy Factory", brandy lahodné chuti, vynikajících vůní, které jsou zážitkem i pro ty nejnáročnějších fajnšmekry.


Historie společnosti se začala psát v roce 1885, kdy arménský podnikatel a filantrop, Abgar Proshyan, pocházející ze šlechtického rodu, založil podnik, zabývající se obchodem. Kromě těchto aktivit se postupně začala jeho firma věnovat i vinařství. Mimo jiné používal v té době a na místní poměry tu nejmodernější evropskou technologii výroby a zpracování vína.

V době sovětské éry se podnik začlenil do družstevního podniku "Ararat", přičemž došlo ke změně sortimentu a k počátku výroby lihovin. V roce 1987 post generálního ředitele Proshyan Brandy Factory převzal A. Gasparyan. Tím se začala psát druhá část života společnosti. V současné době je "Proshyan Brandy Factory" prosperujícím podnikem, vybaveným moderním zařízením a technologií. Celý výrobní proces je přísně kontrolován. Kromě tradičních značek brandy, vyrábí firma ještě celý sortiment tichých vín a sektů, dále likéry a vodku. S výrobky firmy se můžete setkat prakticky po celém světě.

Více na: http://www.proshyan.am/