Teerenpeli Group je rodinná firma, která provozuje v dokonalé shodě vlastní restaurace, pivovar a lihovar. S restauracemi pod hlavičkou Teerenpeli se můžete setkat ve velkých městech ve Finsku, jako Lahti, Helsinki, Tampere, Turku a Lappeenranta. Firemní pivovar a lihovar se nachází ve městě Lahti.


Historie firemního pivovaru sahá do roku 1995, lihovar byl založen v roce 2002.

Teerenpeli Single Malt Whisky je vyráběna v Teerenpeli lihovaru za použití domácích surovin, finský slad je vyráběn v místní sladovně, voda k naředění na požadovanou lihovitost se získává z podzemních Salpausselkä vod, a to vše se provádí za použití tradičních metod a technologie. Lihovar byl založen v roce 2002, nachází se ve stejné budově jako je restaurace Taivaanranta v centru města Lahti.

Pro výrobu lihu slouží tradiční pot-still kotel, získaný líh zraje následně v dubových sudech po dobu nejméně tří let, tak jak to požaduje zákon. V dnešní době využívají sudy, které byly použité na sherry, bourbon Portwine a sudy od rumu o různých velikostech. Sudy pocházejí přímo ze Skotska a Španělska. V roce 2015 byl založen nový lihovar se zabudovaným 3000 litrovým destilačním kotlem a dva menší, 800 litrové kotle. To znamená, že v současné době vlastní celkem 5 zabudovaných refraktometrů na dvou místech. Roční výrobní kapacita je v regionu 160 000 litrů lihu.

V omezeném objemu byly dány do prodeje 5-ti a 6-ti leté Teerenpeli single malt whisky, které byly zakrátko na to všechny vyprodány. Začátkem roku 2011 byla dána do prodeje Teerenpeli Single Malt 8 years old whisky. V roce 2013 Teerenpeli Distiller's Choice Kaski vyhrála nejvyšší skandinávskou Whisky cenu na veletrhu Helsinki uisge. Ode dne 10. října 2015 se začala prodávat vůbec první finská 10 years old whisky. Teerenpeli whisky si můžete koupit ve vybraných finských supermarketech Alko, ve Finsku, Švédsku, trajektech do Estonsko, Švédska, Norska, Velké Británie, Německa atd.

Teerenpeli Single Malt byla prezentována v Helsinkách, Stockholmu a Londýně na whisky festivalech, přičemž účastníci byli velmi příjemně překvapeni jedinečnou a příjemnou chutí této finské single malt whisky. Teerenpeli Whisky má svůj vlastní charakter, je to kombinace toho nejlepšího jemného finského sladu a čerstvé podzemní vody. Speciální prohlídky jsou k dispozici pro skupiny po předchozí domluvě.

Více na: http://teerenpelidistillery.com/