"There isn’t greater joy in life that following and indulging in our passions, whatever they may be"

Ve volném překladu „Není větší radosti v životě než se vydat a oddat naší vášni, ať se jedná o cokoliv“


Toto je přesně to motto, na jehož základě dva společníci Valinch a Mallet dospěli k myšlence a následně ji i zrealizovali: dvě osoby, pocházející z různého prostředí, se spojili ve společné vášni pro whisky a touhou změnit své profese a podělit se o plody své práce s ostatními.

Přidáte-li k tomu následující směs: Italům vrozenou lásku k umění a řemeslu a dědictvím zanechané geny po předchozích generacích, které navždy spojili Itálii se Skotskem a skotskou whisky, zjevila se mnohem jasnější vize:

¨Výběr jednotlivých sudů není věda, ale věc vkusu, prostě umění - kde neexistuje standardní dokonalost, nemůže existovat ani naše kreativita a pouze náš osobní vkus je to, co nás řídí při upřednostnění jednoho sudu před jiným, kdy si představujeme, jak se alkohol snoubí se dřevem a vytvoří tak pro jednou a navždy vynikající nápoj, který zůstane uchován v láhvi.

Ve světě, kde výběr dřeva sehrává ohromující vliv na konečnou chuť, se snažíme dát našim výrobkům svou jedinečnou pečeť. A tak volba mezi tím, co se nám líbí nejvíce a na druhé straně to co se bude nejvíce prodávat je to nejtěžší rozhodnutí, ale ve skutečnosti je to jediné, na čem záleží – to, aby kvalita a nikoli množství bylo tím jediným cílem.

Volba expedovat naše whisky a rumy bez přidání barviv (kterých se obvykle používá pro zvýšení jejich vzhledu) má za přirozený důsledek, že naše whisky obsahuje přirozený vliv tříslovin z použitých sudů místo dořeďování, aby se tak získal větší počet láhví. Našimi jedinými whiskami s vymezeným obsahem alkoholu jsou ty, které byly v mladším věku zrání ovlivněny přirozeným nadměrným působením alkoholu nad kongenery (vedlejší produkty kvašení), jsou tak následně charakteristické pro jejich chuť - tzn.  ponechat je nedotčené, by znamenalo, že to co si na nich ceníme, by zůstalo skryté. ¨

Tolik majitelé o svému přístupu k výrobě pravé skotské whisky poznamenané citem italských potomků umění… A já dodávám, že se jedná o omezené množství této vynikající whisky…

Více na: http://www.valinchandmallet.com/our-story.html